Edit Content

Zostańmy w kontakcie!

HISTORIA

KORTOWIADA

Czyli juwenalia olsztyńskie, to święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, obchodzone już od przeszło 60 lat. 

Na przestrzeni czasu dostosowywała się nieustannie do oczekiwań uczestników, by stać się imprezą znaną w całej Polsce. Dowodem na zadowolenie osób biorących w Kortowiadzie udział, jest trzykrotna wygrana w plebiscycie Pro Juvenes w kategorii „Najlepsze juwenalia”.

2022

Rok 2022 był rokiem zmian – Scenę Główną przeniesiono na urokliwą Plażę Kortowską, a koncerty odbywały się przez trzy dni, co okazało się strzałem w dziesiątkę! Podobnie jak umożliwienie uczestnictwa w Silent Party każdego dnia juwenaliów.

 

Udało nam się osiągnąć postawiony cel związany z motywem przewodnim poprzedniej edycji Kortowiady, którym był Green Camp – zminimalizowaliśmy ilość odpadów, między innymi dzięki pomocy naszych sponsorów.

SCENA GŁÓWNA

Wydarzeniem przyciągającym zdecydowanie najwięcej uczestników są koncerty na Scenie Głównej. Podczas każdej edycji Kortowiady występuje wielu rozpoznawalnych artystów, których występy cieszą się dużym zainteresowaniem i wywołują entuzjazm. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, wystąpi aż 15 wykonawców!

PARADA WYDZIAŁÓW

To wydarzenie, które stanowi oficjalne rozpoczęcie Kortowiady. Studenci kroczą ulicami Olsztyna, często we wspaniałych przebraniach, by dotrzeć do Kortowa, gdzie czeka na nich moc atrakcji, i zacząć świętować.

SILENT PARTY

Silent Party odbywa się w namiocie, który w 2023 roku znajdziecie przy Centrum Konferencyjnym UWM. Przez cztery kortowiadowe wieczory i noce uczestnicy mają możliwość bawić się z przyjaciółmi, nawet jeśli zdecydują się na słuchanie innej muzyki. Każdy posiada bowiem słuchawki, które dają możliwość wyboru jednego z dostępnych kanałów.

KINO PLENEROWE

Dla miłośników kinematografii ważnym kortowiadowym wydarzeniem jest z całą pewnością kino plenerowe, które czeka na nich na parkingu za Biblioteką Uniwersytecką. Uczestnicy ponownie będą mieli wybór – od nich będzie zależało, jakie filmy zostaną wyświetlone w poszczególne dni.

Subskrybuj

ZAPISZ SIĘ

i bądź na bieżąco!