Wystrój Akademików

Dziś odbyło się tegoroczne wydanie “Wystroju Akademików”, którego motywem przewodnim był tym razem temat “60 lat minęło jak jeden dzień”. Hitowe rozpoczęcie Kortowiady bez dwóch zdań wprawiło rezydentów Kortowa w festiwalowy klimat.

Jak co roku, studenci zamieszkujący akademiki zajęli się przygotowaniem intrygujących scenek i fikuśnych dekoracji. Tematyczną atmosferę w DS11 zagwarantowały artystyczne tła, czarno-białe filmy i charakterystyczne old school’owe postacie. DS119 zachwycał starannymi dekoracjami, oraz porywającą grą aktorską – oprowadzający komisje Krzysztof Krawczyk wraz z Marylą Rodowicz zrobili prawdziwe show! Bujna wyobraźnia mieszkańców DS3 zabrała nas w podróż wehikułem czasu przez Woodstocko’we klimaty pierwszej edycji Kortowiady, studencki klub Antałek, w którym swego czasu grały zespoły takie jak Czerwone Gitary, aż po tegoroczne fanaberie studentów związane z biletami na górkę kortowską. Historyczny klimat został natomiast zagwarantowany przez “Dom Studenta nr. 5”, gdzie przywitali nas między innymi “czterej pancerni i pies”, wybuch Czernobylu oraz lądowanie Apollo 11, a wszystko to w otoczeniu zadumanych hippisów i skaczących po parkiecie studentów.

I chociaż pogoda w tym roku może zawodzić, kreatywność mieszkańców domów studenckich na pewno rozgrzała Kortowo przed nadchodzącą zabawą. Ostatecznie pierwsze miejsce wygrał Dom Studenta nr. 3. Na drugie i trzecie miejsce trafił DS5 oraz DS7. Huczne scenki i fantazyjne stroje to i tak jedynie przedsmak zbliżającej się Parady Wydziałów, która odbędzie się już jutro – zapraszamy!

Fotorelację możecie zobaczyć TUTAJ.

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Julia Wiśnicka

Foto: Marek Pawłowski