Edit Content

Zostańmy w kontakcie!

Parada Wydziałów

Każdy, kto kiedykolwiek był na Kortowiadzie wie, czym jest Parada Wydziałów! To kultowe wydarzenie, które stanowi oficjalny początek olsztyńskich juwenaliów. Studenci ustawieni w określonym szyku, zależnym od wyników rywalizacji w ramach Ligi Wydziałów, startują ze Starego Miasta, by wspólnie, tworząc barwny i głośny korowód, dotrzeć do miasteczka studenckiego – Kortowa. Trasa Parady będzie w tym roku przebiegała tak samo, jak podczas Kortowiady 2022, czyli kolejno przez ulice: Prostą, Mochnackiego, Śliwy, Warszawską, Oczapowskiego i Dybowskiego – ostatnim punktem będzie parking za Biblioteką UWM.

Jak każdego roku podczas Parady będzie miało miejsce przekazanie władzy – na Starym Mieście władzę przekaże Prezydent miasta, natomiast na Małej Scenie, po dotarciu do Kortowa, Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego odbierze symboliczny klucz od Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Jerzego Przyborowskego. Właśnie wtedy 62. edycja Kortowiady, czyli najlepszych juwenaliów w Polsce oficjalnie się rozpocznie!

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Parady Wydziałów są także wyjątkowe przebrania, jakimi zaskakujecie co roku! Odpalimy oczywiście konkurs, w którym wybierzemy spośród wszystkich te najciekawsze.

Wypatrujcie podczas Parady maskotki naszego Sponsora Głównego – Max Premium Burgers, ponieważ wspólnie zorganizowaliśmy dla Was konkurs! By wziąć w nim udział wystarczy, że znajdziecie ją w tłumie i zrobicie sobie wspólne zdjęcie, a następnie opublikujecie je jako post na Instagramie i oznaczycie nas i Max Premium Burgers – @kortowiada oraz @maxburgerspolska. Wybierzemy 6 najlepszych zdjęć i nagrodzimy voucherami do wykorzystania w restauracjach Max Premium Burgers! Zapoznajcie się z regulaminem!

W Paradzie będzie kroczył także Cymesik, który, dzięki uprzejmości naszego partnera, piekarni Cymes, będzie częstował Was pysznymi kanapkami!

Regulamin Parady Wydziałów znajdziecie tutaj.

  • Data : 25 maja 2023
  • Czas : 09:30 (Europe/Warsaw)