Edit Content

Zostańmy w kontakcie!

Ajdol Kortowiady

Ajdol to konkurs muzyczny wyłaniający spośród uczestników Kortowiady największe wokalne talenty. Swój początek ma w 2005, kiedy każdy Polak co środę o 21:15 zasiadał przed ekranem telewizora i wyczekiwał występu swojego faworyta w najpopularniejszym wtedy programie – Idol. Pomysłodawcą Ajdola Kortowiady jest mec. Robert Szostak, za nazwę odpowiada Paweł Cywiński. Przez swoją prawie dwudziestoletnią historię Ajdol przybierał różne formy. Uczestnicy nieraz mogli występować z akompaniamentem czy podkładem muzycznym.

W tej edycji trzymamy się zeszłorocznej formy – podczas eliminacji wstępnych utwory wykonywane będą tylko solo i a cappella. Uczestnikiem może być każdy, kto ukończył 18 lat. Zmieniamy natomiast miejsce i wychodzimy w miasto! Dwa dni eliminacji odbywać się będą w pubie ulokowanym w samym sercu olsztyńskiej starówki, czyli Carpenterze (ul. Stare Miasto 3). Jeden dzień eliminacji oraz finał odbędą się w dobrze Wam znanym klubie studenckim SumeR (ul. Kanafojskiego 8, DS9) Zarówno eliminacje, jak i finał odbędą się przed oficjalnym rozpoczęciem Kortowiady 2023.

Nagrodę główną otrzyma 3 uczestników! Będą oni mieli możliwość występu na Głównej Scenie podczas Kortowiady 2023 miedzy artystami oraz nagrania własnego singla (solo lub z zespołem) w studiu naszego partnera – New Living Culture Studio!

Kto może wziąć udział? Każdy, kto ukończył 18 lat! Zapraszamy wszystkich, którym muzyka w duszy gra! Nie ograniczamy Was w doborze repertuaru, możecie wykonać utwór z każdego gatunku muzycznego, jak i własny. Liczymy, że powtórzymy sukces zeszłorocznego zainteresowania! Oczywiście zapraszamy wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą wziąć udziału do kibicowania uczestnikom i świetnej zabawy – a zapewniamy, że właśnie taka będzie!

Co robić, żeby wziąć udział? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na tej stronie. PAMIĘTAJ, ŻE UTWÓR MUSISZ WYKONAĆ A CAPPELLA. Po przesłaniu zgłoszenia organizatorzy skontaktują się z Tobą w celu potwierdzenia Twojej daty eliminacji. Zastrzegają sobie jednak prawo do zmiany daty w przypadku maksymalnej liczby zarejestrowanych uczestników na dany dzień. Dla lubiących podejmować decyzje spontanicznie ponownie dajemy możliwość zgłoszenia się podczas eliminacji, wystarczy zgłosić się do organizatora i wypełnić kartę (ten rodzaj zapisu nie gwarantuje udziału, jeśli będzie maksymalna ilość uczestników ze zgłoszeń online).

Zgłoś się – wypełnij formularz >>

  • Data : 13 kwietnia 2023 - 11 maja 2023
  • Miejsce : Sumer, Carpenter Inn irish Pub