Wenus Show to organizowane co roku wydarzenie, którego zadaniem jest wybranie najpiękniejszej studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wybory odbędą się podczas Kortowiady – najlepszych Juwenaliów w Polsce. W tym roku w konkursie udział bierze 15 kandydatek, każda reprezentuje swój udział. Przygotowania rozpoczęły się już w lutym, składają się na nie przede wszystkim próby taneczne oraz 3 sesje zdjęciowe – w tym roku jury będzie mogło ocenić zdjęcia w body, w stylu retro oraz w strojach cheerleaderek.

Kandydatki zaprezentują się publiczności i jury w bikini, sukienkach koktajlowych oraz kostiumach imprezowych. Podzielono je na 3 podgrupy: jedna będzie tańczyć dancehall, druga – hip-hop, natomiast ostatnia wystąpi w stylu high heels. Zawalczą o tytuł Miss Wenus 2019, I Wice Miss Wenus, II Wice Miss Wenus, Miss Publiczności oraz BIG AGRO.

Podczas finału kandydatki wraz ze wsparciem z samorządów wydziałowych będą mogły także zaprezentować swoją kreatywność w trakcie odgrywania scenki – w tym roku temat brzmi: „To była nasza wspólna decyzja”.