V Kortowiadowy Bieg Przełajowy

Studenci w sportowym stylu zainaugurowali 60. edycję Kortowiady
Piąta odsłona Kortowskiego Biegu przełajowego pomimo deszczowej aury przyciągnęła 70. chętnych, którzy postanowili spróbować swoich sił w sześciokilometrowym biegu.
Na starcie pojawili się uczestnicy, którzy postanowili pobiec w dość oryginalnych przebraniach. W tłumie, można było dostrzec m.in.: chirurga, Indianina czy wróżkę. Organizatorzy wydarzenia zadbali również o odpowiednie przygotowanie mięśni przed intensywną przebieżką. Rozgrzewkę przed zawodami przeprowadziła Milena Blicharz z Fitness Club Sylwetka.
Pierwszy na mecie zameldował się Marek Brojek z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej z czasem 21:07. Tuż za studentem popularnej „Wety” na metę wbiegł Mateusz Kaczmarek z Wydziału Lekarskiego, jego czas wynosił 22:29. Na ostatnim podium znalazł się Krystian Stefański z Wydziału Prawa i Administracji, do mety dotarł z czasem 22:52. Rada Uczelniana Samorządu Studenciego przygotowała dla najlepszych biegaczy puchary oraz pamiątkowe koszulki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w biegu przełajowym.
Na czwartym miejscu znalazł się Emil Karpiński z Wydziału Nauk o Środowisku, który postanowił przebrać się za kolarza szosowego. Jego strój pozwolił mu na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii najszybszego biegacza w przebraniu z czasem 24:32. Na drugim miejscu z trzyminutową stratą do studenta WNoS-ia znalazł się Marcin Zorczykowski z Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa. Nagroda za trzecie miejsce przypadła Justynie Bogusz z Wydziału Nauk o Środowisku, która przekroczyła linę mety z czasem 27:38. Studentka wyróżniła się strojem Indianina. Za oryginalne przebranie uznano również strój Mateusza Maksimowskiego. Student weterynarii przebrał się za więźnia.

Fotorelację możecie zobaczyć TUTAJ.

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Mateusz Deluga

Foto: Szymon Jagielski, Marcin Galon