Twórcy hymnu Kortowiady po raz kolejny rozgrzeją kortowiadową publiczność!

 Twórcy hymnu Kortowiady po raz kolejny rozgrzeją kortowiadową publiczność!

Wszyscy, którzy nawet w ciągu roku tęsknie nucą, że „o Olsztynie każdy słyszy” mogą odetchnąć z ulgą – potwierdzamy, Enej wystąpi podczas Kortowiady 2023! Tym samym zespół dołącza do składu 62. edycji olsztyńskich juwenaliów.

Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku przez Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela, Łukasza Kojrysa. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa stanowi różnorodną kulturowo mieszankę, co wynika z pochodzenia członków zespołu – bracia Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a reszta zespołu to Polacy. Zespół jest mocno związany z Kortowiadą – to twórcy hymnu olsztyńskich juwenaliów.

Mamy nadzieje, że ta informacja poprawiła Wam nastrój. Pozostało jeszcze 2 artystów do ujawnienia, a następnego ogłoszenia wypatrujcie nie w gwiazdach, ale na naszych mediach społecznościowych i na stronie internetowej już za tydzień, tradycyjnie o 12:00.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *