Mechanicy Shanty

Mechanicy Shanty

Mechanicy Shanty

Mechanicy Shanty to w zasadzie jedna z legend polskiej sceny szantowo-żeglarskiej. zespół prezentuje poza szantami, tradycyjnym folkiem morskim i piosenką żeglarską utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country.
Grupa powstała w 1985 roku i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności. Laureat większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych). Zespół Koncertował w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA.
Pierwszą płytę pt. “Mechanicy Shanty” została nagrana i wydana przez Polskie Nagrania w roku 1989. Była to najlepiej sprzedająca się kaseta i płyta z muzyką żeglarską – do dziś ponad 90 000 egzemplarzy! W ich muzyce możemy usłyszeć poza pieśniami żeglarskimi można usłyszeć ślad poza żeglarskich fascynacji muzycznych. Niesamowity wokal lidera grupy Henryka Czekały „Szkota” w połączeniu z dźwiękami bluegrassowego banjo, harmonijki i gitar tworzy spektakl, który zadowoli nie tylko koneserów. „Marco Polo”, „Dziki włóczęga” czy „Bitwa” to tylko niektóre z wielu przebojów grupy, które wybrzmią nad brzegiem Jeziora Kortowskiego.