Siłowanie na rękę – relacja

Szesnastu uczestników wzięło udział w zawodach w armwrestlingu. Klub studencki „Rakor” zamienił się w istną arenę zmagań w siłowaniu na rękę.

O godzinie 15:20 sędziowie przywołali do stołu pierwszych zawodników. Porażka w pierwszym pojedynku nie przekreślała szansy na awans do kolejnej rundy. Publiczność zgromadzona w domu studenckim, była świadkami zaciętych pojedynków, które zwykle kończyły się po kilku sekundach, a w niektórych przypadkach walki były dłuższe i bardziej zacięte.

Zawodnicy którzy odpadli w pierwszym pojedynku, mogli liczyć na awans do strefy finałowej  w drugich eliminacjach. Taką drogę do najważniejszej części turnieju przebrnął Mateusz Skonieczek, który miał okazję stoczyć walkę o najwyższe stopnia podium.

W pojedynku finałowych spotkali się Damian Godlewski z Mateuszem Skonieczkiem. Zwycięsko z pojedynku wyszedł Damian Godlewski, który od dziś może tytułować się najsilniejszym studentem w armwrestlingu. Brązowy medal zdobył Cezary Chojnowski, który wyszedł zwycięsko z pojedynku z Danielem Sidorem.

Fotorelację znajdziecie TUTAJ.

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Mateusz Deluga

Foto: Mateusz Kowalski