Ruszamy z konkursem Kortofest

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Radio UWM FM zapraszają młode kapele do udziału w jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu Kortofest. Jego finał zaplanowano 17 maja. Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 kwietnia.

Kortofest odbywa się od 2010 roku – zawsze towarzysząc największym i najpiękniejszym juwenaliom w Polsce, czyli Kortowiadzie. Młode kapele walczą w nim m.in. o 5000 złotych, sesję nagraniową w studiu Radia UWM FM oraz występ na dużej scenie kolejnej edycji imprezy. Wszystko to trafi do najlepszego zespołu finału. A do niego zakwalifikuje się 5 najlepszych grup wybranych przez jury powołane przez organizatora, czyli Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie oraz jedna, która w głosowaniu internetowym wywalczy „dziką kartę”.

Tegoroczna edycja – jubileuszowa – będzie też okazją do przypomnienia 10-letniej historii konkursu. Ale jak zawsze ma wyłonić zespół, który dostanie prawie wszystko, czego potrzebuje na początku swej działaności. A kogo szukamy? „Kapeli, która wykorzysta potencjał nagród. W studiu zarejestruje profesjonalnie swój materiał. Gotówka zawsze się przyda. A występ na dużej scenie Kortowiady? – to marzenie wielu uznanych marek na polskiej scenie. Dla młodej kapeli – świetna okazja do promocji autorskiej muzyki” – mówi dyrektor artystyczny Kortofestu i redaktor naczelny Radia UWM FM Piotr Szauer.

Szczegółowe informacje dotyczące Kortofestu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj >>