Pierwsze eliminacje Ajdola 2019 za nami!

W środę 13 marca 2019 roku ruszyły pierwsze eliminacje do tegorocznej edycji organizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego „Ajdola”. O godzinie 20.00 otworzył swoje drzwi studencki klub Rakor, gdzie od razu zaczęli zbierać się studenci – zarówno uczestnicy, jak i ciekawscy obserwatorzy.

Kandydaci oraz osoby im towarzyszące rozsiedli się w klubie. Niektórzy starali się wyluzować w towarzystwie znajomych. Kilkoro można było zauważyć w słuchawkach – najpewniej próbowali wyciszyć się przed występem i wczuć w rytm wybranej przez siebie piosenki. Atmosfera przed rozpoczęciem eliminacji buzowała od emocji – niektórzy aspirujący wokaliści chowali się nieśmiało w głębi klubu, a inni od wejścia emanowali pewnością siebie. Jedna z kandydatek spytana uszczypliwie przez znajomego „To ty będziesz śpiewać?” z zapałem odpowiedziała „No ba!”. Chociaż nie od każdego kandydata na pierwszy rzut oka promieniowała taka pozytywna energia, to każdy z nich, nawet Ci skromni i z pozoru nieśmiali, po wejściu na scenę okazali się kryć w sobie pasje i, co najważniejsze, miłość do muzyki oraz dzielenia się nią z innymi.

Podczas występów pomiędzy kandydatami można było zauważyć zarówno „showmenów” którzy sprawiali, że cały klub tonął w uśmiechu i wiwatach, jak i głosy tak poruszające, że sala milkła w bezruchu na parę minut, aby tylko móc ze skupieniem wsłuchać się w każdy dźwięk. Pomimo wybuchowej mieszanki uczuć panującej w klubie tamtego wieczoru, najważniejszym aspektem była dobra zabawa, tworzenie bezcennych wspomnień …i oczywiście wygrana, którą jest występ na „Górce Kortowskiej” podczas największych, jedynych w swoim rodzaju, juwenaliów w Polsce – Kortowiadzie!

W jury tym razem zasiedli Adam Rębisz, Cezary Kuczyński oraz Sara Szymczak, i to za ich sprawą do kolejnego etapu przeszło sześciu uczestników – Aneta Wijas, Anita Wodzicka, Milena Średzińska, Natalia Zaręba, Andrzej Iwaszko oraz Dariusz Kawiorski. Kolejne osoby będą mieć szanse na udział w eliminacjach zarówno już w najbliższą środę (20.03.2019), jak i 3.04.2019. Zapraszamy!

Autor: Julia Wiśnicka

Relacja fotograficzna: Mateusz Kowalski – Fotografia