Kiedy?

2 czerwca (czwartek) o godzinie 10:00

Lokalizacja

Stare Miasto w Olsztynie

Opis wydarzenia

Parada Wydziałów to kultowe wydarzenie, które oficjalnie rozpoczyna Kortowiadę – Najlepsze Juwenalia w Polsce! Studenci wszystkich Wydziałów i inni chętni uczestnicy przemaszerują w niezwykle barwnym i bardzo głośnym korowodzie, ogłaszając całemu miastu, że doroczne święto studentów właśnie się rozpoczyna.

W trakcie Parady Wydziały będą prezentować się w różnoraki, często bardzo nieszablonowy sposób wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Przebrania, balony, flagi i transparenty to obowiązkowe atrybuty studentów przemierzających arterie miasta. Parada jest więc idealnym momentem, by udowodnić, że studencka fantazja nie zna granic.

Chcesz się do niej właściwie przygotować? Przyjdź dzień wcześniej do EkoNamiotu! To tu zaprojektujesz coś, co Cię wyróżni!

Kto poprowadzi Paradę? Oczywiście Najlepszy Wydział, który wygrał Ligę Wydziałów! W tym roku jest to Wydział Lekarski. Kolejność, w jakiej będą paradować pozostałe Wydziały, możesz zobaczyć na poniższej grafice. Koniecznie zajrzyj też na stronę Ligi Wydziałów, by zobaczyć końcową klasyfikację i zapoznać się ze szczegółami – może w przyszłym roku weźmiesz udział w studenckich rywalizacjach, by wspólnie z ekipą zapewnić zwycięstwo swojemu Wydziałowi?

Parada w tym roku zakończy się na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym. To tu obędzie się przekazanie kluczy, które są symbolem władzy nad Kortowem, czyli najpiękniejszym miasteczkiem akademickim! A co zrobimy, żeby to uczcić? Zatańczymy Wielką Kortowską Makarenę!

 

Karnety

dostępne na

ebilet

Karnety

dostępne na

ebilet