Parada Wydziałów Ulicami Olsztyna – relacja

Dziś odbyło się oficjalne rozpoczęcie 60. edycji Kortowiady. Jak co roku przed przemarszem parady studentów Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekazał przedstawicielowi Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego symboliczne klucze do bram miasta.

O godzinie 9.30 studenci naszej uczelni zaczęli gromadzić się na ulicach Starego Miasta. Niektórzy wykazali się kreatywnością i założyli wymyślne przebrania, większość natomiast odziała swoje koszulki wydziałowe, które dodały kolorów.

Przypominamy, że kolejność w paradzie nie była przypadkowa. Studenci poszczególnych wydziałów walczyli o swoje miejsce już od początku roku akademickiego. Kolejny raz zwycięzcą okazał się Wydział Nauk Ekonomicznych.

Żacy wyruszyli z Mostu Jana i przemieszczali się za DJ’ami, którzy zadbali na ten czas o oprawę muzyczną. Mieszkańcy miasta z zaciekawieniem obserwowali przemarsz, jedni z okien swoich mieszkań, inni natomiast się zatrzymywali.

Studencki korowód zakończył się na Plaży Kortowskiej. Tam JM Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. Ryszard Górecki przekazał władzę na czas juwenaliów studentom.

Bawmy się!

Fotorelacja TUTAJ.

Relację przygotował Media Team:

Tekst: Luiza Milewska

Foto: Mateusz Kowalski, Jan Grudzina, Wojeciech Fabiszewski, Szymon Jagielski, Patrycja Poniewierka, Marcin Galon, Marek Pawłowski, Robert Raczyński, Natalia Wasilewska Studencka Agencja Fotograficzna Jamnik, Aleksandra Fafińska