Ostatnie eliminacje do Ajdola za nami!

Ostatnie eliminacje do Ajdola za nami! 3 kwietnia po raz ostatni piosenkarze-amatorzy, ich grupy wsparcia oraz publiczność zgromadzili się w Rakorze, by po raz ostatni uczestniczyć lub obserwować eliminacje w konkursie Ajdol 2019. Znamy zatem już wszystkich finalistów, którzy powalczą o występ na Górce Kortowskiej.

W środowy wieczór Klub Studencki Rakor po raz kolejny wypełnił się po brzegi za sprawą zorganizowanego przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego we współpracy z Akademickim Centrum Kultury konkursu muzycznego. Kolejni śmiałkowie zaprezentowali się przed publicznością oraz jury wykonując acapella wybrane przez siebie, czyli takie, które możliwie najbardziej prezentowały możliwości wokalne, utwory. Tym razem w jury „zabrakło kobiecego pierwiastka”, co trafnie zauważył prowadzący, Kamil Wolski – zasiedli w nim bowiem sami mężczyźni. Tym razem występy oceniali – Piotr Pancur Pankowski, Adam Rębisz oraz Cezary Kuczyński.

W Rakorze podczas ostatnich eliminacji wystąpiło ponad 20 uczestników, z których wyłoniono 5 finalistów, którzy zmierzą się  17 kwietnia o 21:00 w półfinale, by zdobyć możliwość wystąpienia na Górce Kortowskiej podczas 60. edycji największych juwenaliów w Polsce! Są nimi:

  • Ula Mizerakowska
  • Wiktoria Aninowska
  • Marta Jutrzenka
  • Nikodem Bojarski
  • Monika Skubiszewska

Gratulujemy!

Zdjęcia: Szymon Jagielski