Łydka Grubasa

Łydka Grubasa podbije Main Stage Kortowiady już 23 maja!

Olsztyński zespół, który działa na rynku muzycznym już od 2002 roku, wszedł w świat muzyki z zupełnie nowym gatunkiem muzyki: kulinarno-publicystycznego rocka Wizerunek ekipy, na który składa się (jak to sami mówią): obraz głupiego Hipisa, obraz dozgonnie głupiego Rudego, obraz głupiego inaczej Carlosa, obraz chudego Kefira i obraz zbyt grubego Bucza postanowił rozgrzać Was na największym festiwalu studenckim. Jako przedsmak majowej imprezy podrzucamy jeden z ich największych hitów „Rapapara”.

W 2011 i 2018 roku Łydka wystąpiła na festiwalu Pol’and’Rock. W roku 2019 po bardzo zaciętej walce otrzymała nagrodę Złotego Bączka, gwarantującą występ na Dużej Scenie P’n’R 2019. Występ podczas koncertu na festiwalu przyciągnął kilkusettysięczną publiczność. Koncert został w całości zarejestrowany i w formie CD/DVD/Winyl.

Obecnie Łydka Grubasa promuje swój czwarty studyjny album. Socjalibacja to 11 kompozycji połączonych tematyką poświęconą współczesnym mediom społecznościowym. Zwłaszcza temu, jak sprawnie połykają nasze dusze i umysły. W typowym dla Łydki, groteskowym i humorystycznym, muzycznym oraz tekstowym, krzywym zwierciadle, swoje odbicie odnajdzie niejeden z Was!

Ten żywiołowy, przebojowy i mocno zróżnicowany gatunkowo album powstał na przełomie 2019/2020 roku w białostockim Hertz Studio. Na płycie nie zabrakło gości – w utworach udzielają się min. Zenek Kupatasa (Ex-Kabanos), Marcin Rumiński (Shannon), sekcja dęta zespołu Enej, czy… Karol Strasburger.

Jak podkreślają sami członkowie zespołu, Łydka zawsze stara się grać i brzmieć jak najlepiej. Priorytetem jest też wzajemny szacunek oraz więź z Publicznością wyrażone tak, aby na ich koncercie każdy mógł poczuć się jego częścią i pełnym uczestnikiem. Bez barier, murów – po prostu rock’and’rollowo.