Kortowiada coraz bliżej!

Kortowiada 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa miesiące – między 15 a 20 maja – studenci, jak co roku, zawładną Olsztynem hucznie obchodząc swoje święto. Tradycja olsztyńskich juwenaliów jest bardzo długa – to już 60. edycja najlepszego święta studenckiego w Polsce. Co tym razem przygotowują organizatorzy?

Ogłoszono już część wykonawców, jacy pojawią się na Górce Kortowskiej w piątek i sobotę w trakcie juwenaliów. Prócz ogłoszonego już wcześniej laureata plebiscytu Kormoran Kortowiady, czyli SB Maffiji (Solar, Białas, Lanek, Bedoes, White2115, Jan-rapowanie oraz DJ Johny) wystąpi Sławomir, Wilki, KęKę, Paluch, Maryla Rodowicz oraz C-BooL. To zaledwie połowa – organizatorzy zapewniają, że w najbliższym czasie sukcesywnie będą informować o kolejnych wykonawcach.

Wprowadzona została istotna zmiana – Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego nieco ponad tydzień temu ogłosiła, że w tym roku uczestnicy największej atrakcji podczas Kortowiady, czyli koncertów na Górce Kortowskiej, będą musieli nabyć odpowiedni bilet, który dostępny jest na stronie ebilet.pl. Duże zainteresowanie sprawiło, że obecnie w sprzedaży jest już druga pula biletów. Dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przygotowana została specjalna, ulgowa cena.

Studenci oraz sympatycy Kortowiady będą mogli uczestniczyć także w szeregu innych atrakcji, w tym w imprezach organizowanych w namiocie przy Plaży Kortowskiej oraz w koncertach organizowanych na samej Plaży. Jak co roku będzie także istniała możliwość zakupu kortowiadowych gadżetów w KortoSklepie – zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. W tym momencie dostępne są już koszulki festiwalowe, które podobnie jak koszulki wydziałowe uprawniają do 50% zniżki na wejście do namiotów.