Kortowiada 2022 z Happysad na pokładzie!

Do Kaśki Sochackiej i Baranovskiego dołącza kolejna gwiazda Kortowiady. Happysad wystąpi 2 czerwca na scenie głównej 61. edycji olsztyńskich juwenaliów.

 

Happysad to zespół, za którym stoi ponad 20 lat doświadczenia na scenie muzycznej, dobra energia znana świetnie uczestnikom ich koncertów, oraz gotowość do stawiania sobie kolejnych wyzwań.

Jeśli chodzi o fanów Happysad, to wyzwaniem dla nich mogłoby być wskazanie ulubionego spośród wszystkich utworów zespołu, bo te liczone są w dziesiątkach. Wiele z nich ma status przebojów, po które chętnie sięgają m.in. radiowcy.

Kapela ma na swoim koncie imponującą listę albumów studyjnych oraz innych wydawnictw. Jedno z nich dokumentuje koncerty zagrane przez Happysad na Przystanku Woodstock, z którego to festiwalu zespół wrócił również jako zdobywca nagrody Złotego Bączka.

Jubileusz, który kapela obchodziła w minionym roku, został odpowiednio uczczony: ukazał się m.in. specjalny, okolicznościowy album oraz książka „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad”, której autorką jest Żaneta Gotowalska.

Happysad, który swoje pierwsze kroki stawiał w Skarżysku-Kamiennej, dziś ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. To wszystko może stanowić dowód na to, że konsekwentne podążanie własną ścieżką, bez oglądania się na przemijające trendy, przynosi efekty.

Ci, którzy słyszeli już Happysad podczas olsztyńskich juwenaliów, wiedzą, że zespół dobrze dostraja się do atmosfery Kortowa. Ci, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, będą mieli taką szansę już na początku czerwca.

Sprzedaż karnetów na studencki festiwal rozpocznie się 22 lutego. Kortowiada organizowana jest przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundację Samorządu Studentów UWM.

Przypomnijmy, że tegoroczne juwenalia potrwają cztery dni, podczas których poza koncertami na scenie głównej odbywać się będą także inne wydarzenia, w tym m.in. Silent Party. Hasłem przewodnim Kortowiady 2022 jest „Green Camp”. Ma ono inspirować wszystkich uczestników juwenaliów do pochylenia się nad kwestiami związanymi z troską o środowisko naturalne i przypominać o potencjalne tkwiącym w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.