Kortowiada 2021 za nami!

Kortowiada 2021 przejdzie do historii jako najbardziej wyjątkowa edycja Juwenaliów Olsztyńskich. Wszystko dzięki połączeniu wydarzenia w formie stacjonarnej oraz transmisji koncertów online. Jednocześnie bawiliśmy się kilkudziesięcioma tysiącami fanów Kortowiady online oraz z licząca do 250 uczestników publiką pod sceną! Tegoroczna edycja juwenaliów trwała jeden dzień, a koncerty odbywały się na scenie w specjalnym, nowym dla wszystkich otoczeniu! Teren wydarzenia znajdował się nad jeziorem Kortowskim i otoczony był Ogrodem Dydaktyczno-Doświadczalnym UWM.

Pierwsza część Kortowiady 2021, nazwana „Parada Before Party”, miała na celu naładować pozytywną energią uczestników wydarzenia i przypomnieć, jak bawili się na rozpoczynającej co roku juwenalia Paradzie Wydziałów. Na scenie wystąpili DJ Omen, DJ Killer, DJ Virgo oraz DJ Yourant. Zwieńczeniem tej części wydarzenia było odebranie klucza do Kortowa z rąk Jego Magnificencji Rektora dr hab. Jerzego Przyborowskiego, prof. UWM oraz przemówienia Prorektora ds. studenckich – dr hab. Sławomira Przybylińskiego, prof. UWM i przewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM – Piotra Wałejko.

W dalszej części Juwenaliów wystąpił zespół Enej, który jest bardzo związany z Olsztynem oraz Kortowiadą. Wszyscy uczestnicy wydarzenia ochoczo śpiewali hymn, który z pewnością było słychać w całym miasteczku akademickim. Tegoroczną edycję zakończył występ Wac Toja oraz Tedego. Całej Kortowiadzie towarzyszyła dobra zabawa, co mogliśmy śledzić na InstaStory uczestników.

Najważniejszym elementem organizacji tegorocznej Kortowiady było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Na teren wydarzenia wstęp mogło mieć do 250 studentów Uniwersytetu. Wszyscy byli zobowiązani do wypełnienia specjalnych oświadczeń zdrowotnych, zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania odstępów. Nad wszystkim czuwała ochrona i służba porządkowa, kontrolując studentów podczas wstępu na koncerty oraz w czasie ich trwania.

Organizacja wydarzenia, w którym uczestniczyć może publiczność daje światełko nadziei na powrót do normalności oraz organizacji imprez i wydarzeń w tradycyjnej formie z udziałem, jak to bywało do tej pory, uczestników liczony w tysiącach.