Baranovski gwiazdą Kortowiady 2022

Kortowiada 2022 nabiera kształtu, a wraz z nim i rozpędu. 2 czerwca na scenie głównej olsztyńskich juwenaliów stanie… BARANOVSKI!

W minionym tygodniu ujawniliśmy nazwisko pierwszej gwiazdy 61. edycji Kortowiady. Teraz do Kaśki Sochackiej  dołącza Baranovski. Kilka lat temu dał się poznać dzięki współpracy z grupą XXANAXX, a dziś, już na własną rękę, udowadnia, że jest artystą wszechstronnym: wokalistą, muzykiem, producentem i songwriterem.

Choć swoją ścieżkę kariery wydeptywał małymi krokami, nie potrzebował dużo czasu, żeby przekonać do siebie odbiorców. Równie szybko zwrócił także na siebie uwagę krytyków. Widzą oni w nim nadzieję polskiego popu i mówią, że jest jednym z najbardziej „radiowych” artystów. Dowodem tego jest choćby piosenka „Lubię być z nią”, która dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju.

Przeboje z dwóch płyt Baranovskiego („Zbiór” i „Baranovski 2”) wybrzmią w Kortowie już 2 czerwca.

Przypomnijmy, że tegoroczna Kortowiada odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Scena główna stanie na kortowskiej plaży, a koncerty będą odbywać się przez 3 dni. Informację o kolejnym artyście, który wystąpi podczas olsztyńskich juwenaliów, przekażemy 25 stycznia na stronie kortowiada.pl oraz w mediach społecznościowych.

Sprzedaż biletów na 61. edycję Kortowiady rozpocznie się 22 lutego. Karnety dla studentów UWM będą dostępne w niższych cenach.

Organizatorami juwenaliów olsztyńskich są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studentów) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM).