Turnieje hatowe są bardzo popularną formą turnieju Ultimate Frisbee. Polegają na tym, że na turniej nie są rejestrowane zorganizowane drużyny/kluby, lecz gracze sami zgłaszają chęć uczestnictwa i przyjeżdżają na turniej indywidualnie.
Organizatorzy takiego turnieju tworzą drużyny spośród zgłoszonych zawodników w sposób losowy, z „kapelusza”, tuż przed rozpoczęciem turnieju (hat – z ang. kapelusz – stąd nazwa i forma turnieju).
Jednakże, aby poziom gry na turnieju hatowym był wyrównany, drużyny formułuje się najczęściej na podstawie informacji zebranej podczas rejestracji każdego uczestnika. Chodzi tu przede wszystkim o umiejętności, doświadczenie czy poziom sprawności każdego gracza, które krótko opisuje się podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
W turniejach tego typu biorą udział gracze zarówno klasy światowej jak i początkujący, co daje każdemu możliwość podniesienia swoich umiejętności grając z najlepszymi w jednej drużynie. Dodatkowo, forma takiego turnieju sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, oraz szerzeniu najważniejszej idei Ultimate - ducha gry, tzw. „Spirit Of The Game”.

W środę o 18:00 zapraszamy na mecz pokazowy!