Parada Wydziałów to kultowe już wydarzenie, które rozpoczyna Kortowiadę – Najlepsze Juwenalia w Polsce! Studenci wszystkich Wydziałów przemaszerują w niezwykle barwnym i bardzo głośnym korowodzie ogłaszając całemu miastu, że doroczne święto Żaków właśnie się rozpoczyna. W trakcie Parady, Wydziały będą prezentować się w różnoraki, często bardzo nieszablonowy sposób wszystkim turystom i mieszkańcom Olsztyna. Balony, flagi i transparenty to obowiązkowe atrybuty studentów przemierzających arterie miasta. Jednak na tym ich kreatywność się nie kończy. Studenci co roku zaskakują wszystkich widzów, współuczestników oraz organizatorów Kortowiady. To właśnie Parada Wydziałów jest idealnym momentem do zaprezentowania najrozmaitszych i najdziwniejszych pomysłów, które bardzo często są wręcz niewyobrażalne i potwierdzają zdanie, że studencka fantazja nie zna granic.

Zwycięzcę pochodu poznacie już na początku maja. Najlepszy Wydział, który poprowadzi na czele Paradę wyłoni konkurencja wymyślona przez Samorząd Studencki UWM o wdzięcznej nazwie – Liga Wydziałów.  Każdy z prawie 20 tysięcy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ma okazję przyczynić się do tego, aby to właśnie jego Wydział prowadził Paradę! Rywalizacja jak co roku jest bardzo zacięta. Konkurencje to m.in. zbieranie nakrętek, góra grosza czy zmagania sportowe – piłka nożna, siatkówka, koszykówka itd.

Bądźcie z Nami na bieżąco, ponieważ wkrótce ujawnimy trasę tegorocznych Juwenaliów.

Parada w tym roku zakończy się na scenie na plaży w Kortowie, gdzie zaraz po jej przybyciu obędzie się przekazanie kluczy do władzy nad najpiękniejszym miasteczkiem akademickim, jakim jest Kortowo. Po zakończeniu Parady odbędą się wybory Miss Wenus 2018.