Ryszard Andrzejewski, szerzej znany jako Peja to niewątpliwie legenda polskiego rapu. Początki jego działalności sięgają 1993 roku, wypromował on Poznań na hip-hopowej mapie Polski. Związany jest bezpośrednio z zespołem Slums Attack, którego był współzałożycielem. Zespół do tej pory wspiera rapera na koncertach. Poza działaniem we wspomnianej grupie prowadzi także działalność solową oraz własną wytwórnię płytową.

Ma na koncie bardzo wiele wydawnictw muzycznych, a także długą listę występów gościnnych, które spotkały się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. Jako artysta muzyczny został także niejednokrotnie doceniony. W 2002 roku otrzymał Fryderyka za album Na legalu. Jego płyty niejednokrotnie pokrywały się złotem, a nawet i platyną. Łącznie wydał 13 albumów studyjnych.

Jego twórczość znana jest przede wszystkim z wrogości do komercji, bywa określany mianem szczerego i bezkompromisowego rapera. Ze względu na pochodzenie społeczne często w swoich utworach porusza tematy związane z ciężkim życiem w najuboższych dzielnicach polskich miast.