LemON to polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, który założony został w 2011 roku przez Igora Herbuta, wokalistę i lidera grupy. Powstała ona po zakwalifikowaniu się do III edycji programu Must Be the Music, zespół wygrał tę edycję talent show. Od 2012 roku LemON wydał aż 4 albumy studyjne. Dwa pierwsze, czyli LemON i Scarlett pokryły się już platyną, Etiuda Zimowa natomiast zyskała status złotej płyty.

Prócz lidera i wokalisty Igora Herbuta w skład zespołu wchodzą także: gitarzysta Piotrek „Rubens” Rubik, perkusista Tomasz „Harry” Waldowski, basista Piotr Kołacz oraz klawiszowiec Piotr Walicki.

LemON jest zespołem, który udowadnia, że niszowa i ambitna muzyka także może pojawić się na pierwszych miejscach list przebojów. Charyzma Igora Herbuta łączy się z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną – wykonania rockowych utworów są brawurowe i drapieżne, wykonania ballad przy pianinie natomiast naprawdę subtelne. Teksty Igora natomiast, bez względu na ich wagę, płyną prosto z serca i niosą przesłanie.